0

درباره ما

بیوتیچر چیست ؟

بیوتیچر یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات آموزشی و خدمات فنی در حوزه علوم زیستی و پزشکی است. دوره‌های آموزشی بیوتیچر به‌صورت فیلم‌های آموزشی و وبینارهای رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. بیوتیچر بستری را فراهم کرده است تا اساتید دانشگاه، زیست آموزگاران و دانشجویان مشتاق بتوانند محصولات آموزشی خود را که شامل فیلم، جزوه و انواع فرمت‌های سمینار مثل پاورپوینت و پرزی می باشند، به فروش برسانند یا در صورت تمایل به‌رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند.

تاریخچه بیوتیچر

آکادمی تخصصی بیوتیچر در شهریور ماه سال ۹۷ توسط سجاد یزدان پناه تاسیس گردیده است. سجاد یزدان پناه دانش آموخته کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران و دانشجوی دکترای بیوتکنولوژی میکربی در دانشگاه اصفهان و مدرس دوره های ژن کلونینگ می باشد که در زمینه های آموزشی و طراحی در حوزه مهندسی ژنتیک فعالیت می کند.

نحوه کارکرد بیوتیچر

بیوتیچر با الگو برداری از نمونه خارجی خود thesisscientist راه اندازی شده است با این تفاوت که منحصرا در حوزه بیوتکنولوژی و پزشکی فعالیت می کند و علاوه بر فروش محصولات آموزشی، خدمات فنی و مشاوره ای هم به کاربران خود ارائه می دهد و روند فعالیت به گونه ای است که متخصصان (در زمینه های مختلف مثل بیوتکنولوژی، ژنتیک، میکروبیولوژی، پزشکی و… محصول آموزشی خود را آماده می نمایند(مثلا فیلم آموزشی تکنیکی خاص) و عرضه میکنند. کارمندان بیوتیچر بر روی محصول متخصصان قیمت گذاری میکنند و خریدار ها نیز بر اساس نیاز خود خریداری میکنند.

قیمت برآورد شده به مراتب پایین تر از حالت آموزش در کارگاه های آموزشی است که این به نفع خریدار است و در فروش با تعداد بالا به نفع فروشنده نیز می باشد چون یک بار ایجاد کرده است و بارها فروخته است.

یک مزیت دیگر در روند کار بیوتیچر این است که محتوا (که قسمت اصلی هر وبسایت است) توسط فروشندگان تولید میشود و بازدیدکننده نیز از طرف همین فروشنده ها به سمت محصولاتشان هدایت میشود. پس محتوا و خریدار هر دو از سمت تولید کننده محصول به سمت بیوتیچر هدایت میگردد و این یعنی یک سایت با چرخه خودکار.

فروشندگان بیوتیچر چه کسانی هستند؟

فروشندگان بیوتیچر که هر کدام به تنهایی یک بیوتیچر یا زیست آموزگار نامیده میشوند در واقع دانشجویان، اساتید، آموزگاران و متخصصانی هستند که در حوزه های بیوتکنولوژی، پزشکی، ژنتیک، میکروبیولوژی، بیوشیمی، بیوفیزیک و سایر رشته های مرتبط فعالیت دارند. هر فرد تحصیل کرده و متخصصی در زمینه های ذکر شده قطعا در طول دوران تحصیل و فعالیت خود، چندین پروژه تحقیقاتی را به اتمام رسانده که محصول آن هر چه باشد (شامل فیلم، جزوه و انواع فرمت‌های سمینار مثل پاورپوینت و پرزی) قابل فروش است و ممکن است مورد نیاز سایرین باشد. با تبدیل این دستاوردها به محصول آموزشی میتوان به درآمد رسید.

مزیت بیوتیچر

سوالی که اینجا مطرح میگردد این است که چرا کاربران تمایل دارند از بیوتیچر استفاده نمایند؟

 • چون ما به فروشندگان خود ۷۰ درصد سهم مشارکت می دهیم و  ما تنها ۳۰ درصد از فروش محصول را صرفا بخاطر تبلیغات میدانی که برای فروش محصولاتشان انجام می دهیم، برمی داریم.  این درحالی است که سهم مشارکت مشتری در سایت های مشابه حداکثر ۵۰ درصد است.
 • اشتباه نکنید بخش اعظم درآمد فروشندگان ما از فروش محصولشان نیست بلکه از خدماتی فنی ست که ما به واسطه تخصص فروشندگان به آنها محول میکنیم (هر چند که فروش بالای بعضی از محصولات، بسیاری از فروشنده ها را بی نیاز از انجام پروژه های فنی ما می کند).
 • سهم درآمده فروشنده در پروژه های بیوتیچر ۷۰ درصد است که این رقم هم نسبت به کسب و کار های مشابه فوق العاده است و بیوتیچر را از آنها متمایز می کند.
 • بیوتیچر دارای سیستم پشتیبانی محصول می باشد که خریداران با پرداخت هزینه ای معادل نصف قیمت محصول از ۶ ماه مشاوره تخصصی فروشنده در رابطه با محصول و مهارت آموزش داده شده در محصول، بهره می برند. که ۱۰۰ درصد درآمد حاصل از پشتیبانی محصول به فروشنده تعلق می گیرد. بنابراین فروش بالا یعنی پشتیبانی بیشتر، همچنین انجام پروژه های فنی بیشتر و در نهایت درآمدی که به طور تصاعدی بالا می رود. این مکانیسم ساده ای است که بیوتیچر برای کسب درآمد در اختیار فروشنده هایش قرار می دهد.
 • انجام خدمات فنی، وجه تمایز اصلی بیوتیچر نسبت به سایت های فروش محصول آموزشی است، در واقع بیوتیچر بستری را فراهم می کند که افراد با هر تخصصی به صورت فردی یا تیمی روی پروژه های تخصصی کار کنند و درآمد بالایی کسب کنند.
 • چون ما یک شرکت رسمی هستیم و ضمانت پشتیبانی میدهیم و از فروشندگانمان مدرک شناسایی و قرارداد داریم، کاربران ترجیح میدهند که با خیال آسوده از ما تهیه نمایند تا اینکه از فرد متخصص به صورت جدا تهیه نمایند.
 • ما به فروشندگان خود که آنها را بیوتیچر می نامیم بر اساس میزان رضایت مشتری ها و تعداد فروش محصولشان امتیاز می دهیم و به بیوتیچرهای برتر امکان برگزاری وبینارها و حتی کارگاههای آموزشی حضوری می دهیم که درآمد آنها را بسیار افزایش می دهد.
 • فیلم آموزشی تنها محصول فروشی بیوتیچر نیست. انواع فرمت های آموزشی شامل جزوه، پاورپوینت، پرزی و … ، قابلیت فروش در بیوتیچر را دارا می باشند. فرمت های پاورپوینت و پرزی به همراه یک فایل pdf (که شامل متن سمینار است)، در قالب پک سمینار در بیوتیچر به فروش می رسند. قوانین فروش جزوات و پک سمینار نیز از قوانین فروش فیلم های آموزشی تبعیت می کند.
 • بخش اصلی درآمد بیوتیچر از خدماتی است که در قالب پروژه به فروشنده محول می کند و این دلیلی است که بیوتیچر سهم فروش محصولات را برای فروشنده تا ۷۰ درصد افزایش داده است. در واقع محصولات حکم تبلیغات برای خدمات را دارند و بیوتیچر با کاهش سهم خود به ۳۰ درصد در فروش محصولات، تلاش کرده است از افراد متخصص بیشتری برای انجام پروژه هایش بهره ببرد که این به نفع هر دو طرف است چراکه ۷۰ درصد درآمد حاصل از پروژه ها نیز به فروشنده ها می رسد و ۳۰ درصد باقی مانده در تعداد بالا، رقم قابل ملاحضه برای بیوتیچر محسوب می شود.

خدمات بیوتیچر

خدمات بیوتیچر به سه دسته خدمات فنی، خدمات مشاوره ای و خدمات پژوهشی تقسیم می شود.

خدمات فنی:

 • طراحی واکسن
 • داکینگ مولکولی
 • همولوژی مدلینگ
 • طراحی gRNA و کریسپر
 • طراحی پرایمر
 • طراحی آزمایش (RSM) با نرم افزار های دیزاین اکسپرت و مینی تب
 • هر گونه فعالیت در حوزه مهندسی ژنتیک مرتبط با نرم افزارهای ژن رانر، الیگو، اتو دایمر، اسنپ ژن، پرایمر۳
 • نرم افزارهای آماری

خدمات مشاوره:

 • مشاوره پایانامه کارشناسی ارشد و دکتری توسط اساتید دانشگاههای برتر کشور
 • مشاوره کنکور کارشناسی ارشد و دکتری توسط رتبه های برتر کنکور

خدمات پژوهشی:

 • خدمات ترجمه مقاله
 • تهیه پروپوزال
 • تهیه سمینار
 • خدمات ویراستیاری پایانامه

بخش اصلی درآمد بیوتیچر از خدماتی است که در قالب پروژه به فروشنده محول می کند و این دلیلی است که بیوتیچر سهم فروش محصولات را برای فروشنده تا ۷۰ درصد افزایش داده است. در واقع محصولات حکم تبلیغات برای خدمات را دارند و بیوتیچر با کاهش سهم خود به ۳۰ درصد در فروش محصولات، تلاش کرده است از افراد متخصص بیشتری برای انجام پروژه هایش بهره ببرد که این به نفع هر دو طرف است چراکه ۷۰ درصد درآمد حاصل از پروژه ها نیز به فروشنده ها می رسد و ۳۰ درصد باقی مانده در تعداد بالا رقم قابل ملاحضه برای بیوتیچر محسوب می شود.

لازم به ذکر است افرادی که در طول همکاری با ما عملکرد خوبی داشته باشند و پروژه های تخصصی ما را به بهترین شکل انجام دهند، به عنوان گزینه های اصلی برای مشارکت در پروژه های کلان که محصول قرارداد بیوتیچر با شرکت های دیگر است، انتخاب می شوند، واضح است که درآمد مشارکت در این پروژه ها بسیار بالاتر از پروژه های معمولی است. در پروژه های تیمی نیز از این افراد به عنوان مدیر پروژه استفاده می شود لذا سهم مدیریت پروژه نیز به درآمد آنها افزوده می شود.

کاملا مشهود است که خدمات بیوتیچر در حوزه های مختلف روز به روز در حال گسترش است لذا از همه علاقه مندان برای تکمیل کادر تخصصی بیوتیچر دعوت به عمل می آید.

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان بیوتیچر

با عضویت در خبرنامه ویژه بیوتیچر از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!